Přístroje na léčbu akné

Samozřejmě. Pokud nás trápí akné, není nic jednoduššího, než pořídit některý z kosmetických přípravků, začít pravidelně pečovat o svou plet', nebo se o poohlédnout po možnostech klinické léčby. Vždy ale celá věc nemusí probíhat tak úplně snadno. Akné se nakonec může ukázat být daleko úpornějším problémem, když dokáže odolávat jak pravidelnému čištění pleti, tak třeba i předepsaným lékům. V takových případech potom mnoho lidí snadno podléhalo pocitu, že mají svázané ruce. Jak si však relativně nedávno všimli třeba už i v redakci New York Times, ještě jedna možnost vlastně existuje. Poohlédnout se po přístrojích na odstraňování akné.

Právě toto řešení totiž dokáže vyřešit některá nepříjemná dilemata, která jsou obvykle spojena s „tradičními“ způsoby boje s akné. Nedaří se vám v návalu každodenních povinností přesně dodržovat pravidelný režim čištění pleti? Nemáte už nervy na dlouhé čekání, kdy se konečně dostaví kýžené efekty medikamentózní léčby? Nebo jenom zkrátka trpíte obavami z jejích možných vedlejších účinků? Pokud jste si alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, pak je velice pravděpodobné, že vyzkoušet některý z přístrojů aktuálně dostupných na našem trhu pro vás může být právě tou správnou volbou.

Drtivá většina těch nejrozšířenějších přístrojů vhodných k domácímu odstranění akné funguje na principu působení světelných a tepelných paprsků na pokožku člověka. Jejich úkolem je přitom zejména zabránit možné recidivě akné v místech, kde se již v minulosti objevilo, ale samozřejmě také snížit riziko výskytu akné i tam, kde nás dosud příliš netrápilo.

Přístroje sloužící odstranění akné dnes totiž dokáží poměrně spolehlivě likvidovat bakterie přítomné v naší pokožce, ale zároveň také podporovat přirozené procesy hojení postižených míst. Výsledkem jejich použití tak podle dosavadních zkušeností mnoha dermatologů může být nejenom ústup akné, ale i celá řada dalších pozitivních efektů na zdraví a stav naší pleti. Vzhledem k tomu, že paprsky přístroje dokáží bez větších obtíží působit i relativně hluboko pod povrchem pokožky, lze předpokládat i ústup případných dalších vad kůže. Typicky jde například o stále začervenalé zbarvení pleti, či dokonce i částečné vyhlazení vrásek.

Abychom nicméně byli konkrétní, údaje dostupné ve studii uveřejněné v respektovaném časopise Journal of Drugs in Dermatology ukazují, že v rámci výzkumu došlo již po osmi týdnech podstupování ošetření přístrojem k ústupu akné v rozsahu celých 69%. Studie z pera členů American Academy of Dermatology však dokládají i další pozitivní efekty, byt'z poněkud jiného soudku. Přístroje na léčbu akné totiž podle podle slov jejich autorů navíc dokáží oslabovat i nadměrnou funkci mazových žláz, které jsou samozřejmě hlavním rejdištěm bakterií spoluzodpovědných za výskyt a dlouhodobý charakter výskytu akné.

Pokud tak sáhnete k některému z dostupných přístrojů, existují dobré důvody pro tvrzení, že už za poměrně krátkou dobu dojde ke zlepšení celkového stavu vaší pleti: plet' bude o poznání méně mastná, a díky tomu lze také očekávat značný ústup až úplné vymizení akné, které navíc nebude jen přechodnou záležitostí.

Zároveň bychom však měli zdůraznit také skutečnost, že léčba akné prostřednictvím ručních přístrojů může být ještě efektivnější a účinnější v případě, že toto ošetřování provádíme v kombinaci s dalšími existujícími léčebnými prostředky. Ideální je tak například spolu s pořízením přístroje pokračovat v aplikaci pro tento účel určených kosmetických přípravků. A pochopitelně si stále tu a tam najít čas i na tradiční čištění pleti.

sponzorované odkazy