6 skvělých tipů, které vám pomohou vyhrát boj s akné

Jakmile se na tváři objeví pupínky, propadáme panice. Proč se to stalo právě teď, když máme namířeno na důležitou schůzku? A v případě dlouhodobého výskytu akné se mohou dostavit nepříjemné psychické potíže, které vyústí v úzkosti a deprese. Přitom stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel, a stav pokožky se velmi rychle výrazně zlepší. Nechte si poradit a praktikujte následující tipy – po acne vulgaris nezbude ani památky.

Věnujte zvýšenou pozornost odličování

Před zrcadlem pochopitelně chcete trávit jen tolik času, kolik je bezpodmínečně nutné, abyste z pleti dostala pryč většinu líčidel a make-upu. A možná právě kvůli tomu vaše pleť trpí – zbytky kosmetických přípravků ji mohou pořádně potrápit.

Ale jak se zbavit akné? Mějte na paměti, že čištění pleti musí probíhat pravidelně a do hloubky. Skvělými pomocníky jsou speciální přípravky od BIODERMYmicelární voda Sébium H2O a pěnivý gel Sébium Moussant.

Nesahejte si na tvář špinavýma rukama

Když to není nutné, nesahejte si na tvář vůbec. A rozhodně ne nemytýma rukama, na kterých se nachází bakterie a další nečistoty. Vzhledem k tomu, že se kontaktu zcela vyhnout nelze, udržujte ruce čisté. A protože ne vždy máte k dispozici čistou tekoucí vodu, mějte vždy po ruce dezinfekční ubrousky.

Pupínky nemačkat!

Jakmile se na vás při pohledu do zrcadla usměje pupínek, zřejmě vás nenapadne nic jiného, než ho vymáčknout. Což je chyba, protože neodborným zásahem docílíte zánětu a dalšího rozšíření akné. V horším případě vám po vymačkávání zůstanou na obličeji nepěkné jizvičky.

Používejte kosmetiku pro problematickou a aknózní pleť

Výrobci kosmetických přípravků své produkty nedělí do různých kategorií na základě druhů pleti jen tak pro nic za nic. Akné se nejčastěji tvoří na mastné pokožce, proto byste se měla vyhýbat používání kosmetiky, která pleť vysušuje. Naopak se poohlédněte po něčem šetrném.

Dejte šanci kvalitní dermokosmetice

Vybrat vhodné produkty v rámci péče o pleť s akné není snadné. Nabídka kosmetických přípravků praská ve švech a skutečně se v ní vyzná jen málokdo… Nejlépe uděláte, když se poradíte s odborníkem – vašim kožním lékařem nebo specialistou v lékárně. Anebo rovnou vyzkoušejte řadu Sébium od Biodermy, stejně vám ji pravděpodobně někdo doporučí.

Nebojte se změny životního stylu

Stav pleti do značné míry reflektuje to, jak žijete. Pokud je váš jídelníček plný cukrů a tuků, není divu, že pokožka nevypadá zdravě. Udělejte krok kupředu a změňte své stravovací návyky alespoň trochu. Zároveň se snažte eliminovat i jiné nezdravé zlozvyky – na vzniku akné se může podílet i kouření a nadměrná konzumace alkoholu. Co vám naopak prospěje, jsou dostatek pohybu a spánku.

sponzorované odkazy